در حال بارگذاری...

امگا 3 (سالومگا و اُپتیمیت)

امتیاز مشتریان

در حال بارگذاری...

نام محصول:

سالومگا و اپتیمیت (امگا-3 ویژه اسب)

محصول شرکت AGRITECH ایرلند

استفاده از امگا3 روغن ماهی در اسب

امگا3 توسط اسب ها در تیم سوارکاری ایالات متحده و دیگر مسابقات اسب سواری در سراسر کشور آمریکا مورد استفاده قرار می گیرد، از جمله در رقابت های کنتاکی و رقابت های صاحبان نژادهای اصیل اسب استفاده شده است. استفاده از این اسید چرب ضروری موجب بهبود سلامت اسب و اثرات گسترده بر  توانایی و زیبایی اسب های مسابقه دارد.

امگا3 از روغن کشی ماهی ها بدست می آید اسب­ها در حقیقت روغن ماهی را بدون هیچ مشکلی می خورند به شرط اینکه منبع سالم از روغن ماهی در خوراک وجود داشته باشد.

بدن اسب از امگا3 به شکل اسیدهای چرب ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و دکوزاهگزانئوئیک اسید (DHA) به بهترین نحو استفاده می کند.

اکثر تحقیقات روی نقش این دو اسید چرب در کاهش التهاب سیستمیک و همچنین عملکرد آنها در سلول متمرکز شده است. روغن ماهی حاوی اسیدهای چرب EPA و DHA همراه با تعدادی از انواع دیگر امگا3 است. از سوی دیگر، کتان و چیا منبع اسید چرب امگا3 هستند که اسید آلفالینولنیک اسید (ALA) نامیده می شود. اسب برای دریافت شگفتی های تغذیه ای مصرف امگا3 باید ALA را به EPA و DHA تبدیل کند. مطالعات نشان داده اند که نرخ تبدیل ALA بسیار ضعیف است (شاید کمتر از 8-10٪ برای EPA و تنها 4٪ برای DHA)، به این معنی که واقعا کمی به EPA و DHAتبدیل می شوند.

 

 بنابراین برای به دست آوردن مزایای EPA و DHA، استفاده از یک محصول روغن ماهی ساده ترین راه برای انجام این کار است.

دوز مصرف اسیدهای چرب امگا3 مهم است. مقدار امگا3 مصرفی روزانه برای حصول اثرات مناسب آن باید در حد آستانه باشد مطالعات نشان می دهد که دوز آستانه برای افراد مبتلا به التهاب مزمن حدود 2،700 میلی گرم EPA / DHA روزانه  است که این دوز بطور قابل توجهی بالاتر از مقدار امگا3 در بسیاری از مکمل های اسب است و باید مطمئن شوید اسب به اندازه کافی از مولکول های موثر EPA و DHA به دست آورده است (7500 میلی گرم تا 15000 میلی گرم در روز).

“تنوع در منابع مختلف امگا3 نمی تواند مزیتی در این مورد ایجاد کند”

ساده ترین راه برای تغذیه روغن ماهی این است که آن را در خوراک اسب مخلوط کنید. مزایای سلامتی امگا 3 بسیار زیاد است. از آنجا که روغن ماهی می تواند بر بسیاری از سیستم های بدن تاثیر بگذارد.

مزایا مکمل های روغن ماهی برای اسب شامل بهبود در:

▪ تمرکز

▪ سلامت تنفسی

▪ سلامت عمومی به دلیل نیازهای حیوان در مسابقات و اثرات روی پیری مفاصل

▪ سلامت پوست ومو و بهبود وضعیت پوست

▪ انرژی

▪ ریکاوری سریع عضلات پس از ورزش و ضربان قلب در هنگام ورزش

▪ سلامت دستگاه گوارش

▪ باروری در نر و ماده

سالومگا و اپتیمیت (امگا-3 ویژه اسب)

دانه های روغنی تنها ALA دارند و سپس باید به EPA و DHA تبدیل شوند. همانطور که قبلا بحث شده است، اغلب به راحتی می توان منبع EPA و DHA را به طور مستقیم فراهم کرد. اگر روغن ذرت، روغن سویا یا سایر منابع امگا6 به خوراک اسب اضافه شود، ممکن است نیاز به امگا3 بیشتری داشته باشد تا اسید های چرب ضروری اسب را برای مقابله با اثرات التهابی امگا6 ها به تعادل برسانیم. کیفیت مکمل امگا3 به واسطه منبع روغن، میزان فرآوری آن، نحوه پردازش روغن و دوز مورد نیاز برای رسیدن به نتایج موثر تعیین می شود. ارزش پراکسید (PV) و عطر روغن مهمترین عوامل بر کیفیت مکمل های امگا3 هستند.

مطالعات متعدد برای تعیین اثرات مکمل امگا3 بر حساسیت انسولین در اسب، با استفاده از روغن ماهی، کتان و منابع جلبک صورت گرفته است که نشان می دهد روغن ماهی برای تغذیه این اسب ها ایمن است. در یک مطالعه، شاخص توزیع (حساسیت ترکیبی انسولین و پاسخ پانکراس بتا) 53٪ در گروه روغن ماهی و 48٪ در اسب های تغذیه شده با کتان افزایش یافت و با زمان در گروه کنترل تغییری نکرد.

در حالی که تحقیقات بیشتر در مورد مزایای امگا3 برای انسان انجام شده است، برآورد شده است که امگا3 در بیش از 10 درصد از همه اعمال متابولیسم سلولی دخیل هستند. مولکول های امگا3 بخشی از غشای سلولی را تشکیل می دهند و حیاتی هستند برای تغذیه سلول و تبادل و بازیافت مواد مغذی ضروری می باشند. علاوه بر این، تحقیقات نیز نشان داده است که عامل امگا3 در سیگنالینگ بین سلول های مغز فعال است. DHA اسید چرب امگا3 است که در حال حاضر به طور گسترده ای به عنوان مواد مغذی فیزیولوژیکی در مغز برای عملکرد طبیعی بافت عصبی (از جمله عملکرد شناختی، توانایی یادگیری، حافظه و غیره) و در شبکیه چشم برای حدت بینایی مورد استفاده قرار می گیرد. امگا3 همچنین به تنظیم یا تعادل سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

بسیاری از اسب ها به دلیل فعالیت ها و متابولیسم بدنی دارای فرآیندهای التهاب زایی هستند که داخل بدن آنها ویران کننده می باشد. اثرات ضد التهابی اسیدهای چرب امگا3 و طیف گسترده ای از توابع آنها اثبات شده است که ضرورت استفاده از این مواد مغذی را در اسب نشان می دهد.

شرکت گلبار نوید بهار به عنوان یک متخصص در زمینه افزودنیهای خوراک دام و طیور و آبزیان ؛ پس از ثبت این محصول در سازمان دامپزشکی کشور به عنوان نماینده انحصاری، نسبت به توزیع کالا و پشتیبانی فنی مشتریان همت می گمارد.

 نحوه ی مصرف:

180 گرم در روز برای اسب های آبستن و کشش

360 گرم برای اسب های مسابقه

 

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “امگا 3 (سالومگا و اُپتیمیت)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

مسمومیت مس در گوسفند

Effect of conjugated linoleic acid supplementation during the transition

تب برفکی

مقاومت به انسولین در دوره انتقال گاوهای شیری

تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو

معرفی کتوزیس

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن