در حال بارگذاری...

ولمین بلاک

ولمین بلاک اسب چیست؟

 ولمین بلاک اسب مکمل ویژه(بلوک لیسیدنی ) مخصوص اسب سرشار از امگا3، مواد معدنی، ویتامینه و پری بیوتیک می باشد.

امتیاز مشتریان

در حال بارگذاری...

ولمین بلاک اسب چیست؟

 ولمین بلاک اسب مکمل ویژه(بلوک لیسیدنی ) مخصوص اسب سرشار از امگا3، مواد معدنی، ویتامینه و پری بیوتیک می باشد.

ولمین بلاک اسب (wellmin block horse) محصول شرکت AGRITECH ایرلند شرکت AGRITECH از بزرگترین تولید کنندگان و صادرکنندگان خوراک و افزودنی های خوراکی با 50 سال سابقه در کشور ایرلند است. این کارخانه با سرمایه گذاری بر توسعه و تحقیقات به دنبال بهبود هر چه بیشتر محصولات خود بوده و با تولیدات خود در جهت بهبود وضعیت سلامت حیوان و همچنین سلامت تولیدات حیوانی جهت استفاده در خوراک انسان فعالیت می کند.

ولمین بلاک یک بلوک خوشخوراک برای تغذیه انواع اسبهای کورس، زیبایی، پرش و اسب های گردشگری است. این محصول دارای طیف گسترده ای از مواد معدنی با منشا آلی یا مواد معدنی کیلاته و ویتامین ها است که برای سلامتی و عمر مفید اقتصادی حیوان ضروری است. ولمین بلاک حاوی مخمر و روغن امگا-3 نیز می باشد مخمرها در سلامت دستگاه گوارش و جلوگیری از مشکلات متابولیکی است و همچنین سلامت عمومی آن بسیار کارامد می باشد و روغن امگا-3 بعنوان یک اسید چرب ضروری در تغذیه اسب مورد استفاده قرار می گیرد که علاوه بر درخشش پوست و مو و زیبایی است در عملکرد دستگاه گوارش و همچنین ریکاوری عضلات اسب و نگهداری از مفاصل آن در تمرینات سنگین بسیار مفید میباشد.

ولمین بلاک حاوی عصاره سیر است که عطر حاصل از آن حشرات را از این محصول دور می کند و موجب بهبود مصرف و ماندگاری بلند مدت این محصول در آخور اسب می شود.

خوراک اسب با کیفیت بالا ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز اسب ها را برای حمایت از رشد، نگهداری بافت، عملکرد عصبی و سلامت عمومی فراهم می کند. کیلاته کردن فرایند شیمیایی است که از طریق آن یک ماده معدنی مانند مس، روی آهن و کبالت با مخلوطی از اسید آمینه و پپتید ترکیب می شود. مواد حاصل از آن به عنوان کلات ها شناخته می شود. به نظر می رسد این مواد معدنی قابلیت هضم بالاتری نسبت به شکل معدنی آنها دارند(نعمت اله دیانی و همکاران 2013). به عبارت دیگر، کلاته کردن باعث می شود که مواد معدنی قابلیت دسترسی (قادر به جذب و استفاده برای عملکردهای بدن) بیشتری داشته باشد، با کیلاته کردن اثرات آنتاگونیسمی سایر عناصر خوراک با این عناصر در دستگاه گوارش حیوانات را کنترل می کنند. پروتئینات ها(مواد معدنی متصل به پروتئینها) یا کلاته ها به عنوان مواد معدنی ارگانیک در مقابل مواد معدنی قرار می گیرند باید توجه داشت که مواد کلاته به اتصال به اسیدهای آمینه محدود نمی شوند(وانگر و همکاران 2005).

اسب ها و سایر حیوانات علف خوار با استفاده از مخلوطی از گیاهان و نیز مقدار کمی خاک که به برگ و ریشه ها چسبیده است، بیشتر مواد معدنی خود را دریافت می کنند. در یک محیط طبیعی که حاوی مقدار زیادی از علوفه ها است اسب ها به سرعت می توانند از آن تغذیه کنند. اما اسب ها امروزه، معمولا به مزارع نسبتا کوچک محدود می شود که انواع مختلفی از گیاهان یا حبوبات دارند. اغلب زمین های کشاورزی چند دهه مورد کشت قرار گرفته اند و میزان مواد معدنی خاک آن به طور جدی تخلیه شده است. با در نظر گرفتن این حقایق افزودن مواد معدنی و ویتامینی به جیره این اسب ها رشد و پرورش و رسیدن به پتانسیل کامل خود ضروری می باشد (باکر و همکارن 1995).

اضافه کردن یک مقدار زیاد از مواد معدنی با قابلیت هضم پایین علاوه بر هزینه زیاد موجب کاهش قابلیت هضم بقیه عناصر معدنی جیره می شود. با استفاده از مواد معدنی شیمیایی و مواد معدنی آلی به طور توام یک ساز و کار قابل اجرا برای بهبود قیمت و افزایش کیفیت خوراک باشد.

ولمین بلاک

تعدادی از مطالعاتی که با موش ها، ماهی ها، خوک ها، جوجه ها و گاوها انجام شده است، بهبود تولید مثل، ایمنی، کیفیت گوشت گوسفند، تولید شير و سرعت رشد و دفع کمتر مواد معدنی از مدفوع را در هنگامی که از خوراک های حاوی مواد معدنی آلی نشان دادند و فرم های ارگانیک هم بهتر جذب شدند و هم با سرعت بالاتری در متابولیسم شرکت کردند(نعمت اله دیانی و همکاران 2013). مطالعات کمی با اسب انجام شده است، اما تحقیقات نشان می دهد که مواد معدنی ارگانیک می تواند به دلیل افزایش قابلیت های زیستی عملکرد سیستم ایمنی بدن را افزایش دهد. در یک مطالعه، مکمل پروتئین های مس برای اسب های دارای بیماری ارتوپدی پیشرفته مفید بود، در حالی که سولفات مس غیر معدنی در سطوح قابل مقایسه، منجر به بهبود نشد(سیسیلیانو و همکاران 2001).

دیگر پروژه های تحقیق اسب، نشان دادند مواد معدنی کیلاته شده موجب کاهش میزان مرگ و میر زودرس جنین، افزایش تعداد تخمک های تولید شده در هر دورۀ تولید مثل و بهبود در نرخ کره زایی می شود.

مطالعات نشان دادند، اسب هایی که تمرین های سنگین می کنند نیاز بیشتری به برخی از مواد معدنی دارند و جیره های حاوی مواد معدنی کیلاته شده برای اسب ها ورزشی قهرمان بسیار مفید می باشد. این اسب ها به یک منبع پایدار و قابل اطمینان مواد معدنی برای متابولیسم انرژی، نگهداری بافت و سیستم ایمنی سالم و انعطاف پذیر نیاز دارند(وانگر و همکاران 2005). مواد معدنی ارگانیک انتخاب ویژه ای برای جیره های اسب جوان خواهد بود. مقادیر درست و نسبت مناسب از مواد مغذی برای توسعه استخوان‌ها، عضلات و اعصاب ضروری است و استفاده از مواد معدنی ارگانیک می تواند به ایجاد تعادل و جذب معدنی مناسب کمک کند(سیسیلیانو و همکاران 2001).

ولمین بلاک

 

 

مطالعات متعدد مزایای اضافه کردن محصولات مخمر زنده به جیره اسب ها را نشان دادند. برخی از مطالعات اولیه نشان داد که مصرف مخمر باعث افزایش معنی دار قابلیت هضم فیبر می شود. توانایی مخمر برای پیشگیری از مشکلات گوارشی به اثبات رسیده است)آغازی و همکاران 2010).  تغییر سریع ترکیبات جیره اسب ممکن است به دلیل تغییر در جمعیت میکروبی در کولون، باعث اختلال در تخمیر شود. این مشکل در صورتی اتفاق می افتد که اسب ها دارای سطوح بالای کربوهیدرات محلول مانند نشاسته ای از دانه و یا فروکتان از گیاهان مرتعی باشند.  در این موارد،  توانایی گوارشی روده کوچک برای نشاسته کاهش می یابد و مقدار زیادی از نشاسته / قند قابل حل به روده بزرگ منتقل می شود. این موارد گاهی اوقات کولیک، آسیب سم و یا سایر اختلالات متابولیکی را بدنبال دارد. قند و نشاسته بیش از حد فرآیند تخمیر را در انتهای دستگاه گوارش تسریع می کند. رشد بیش از حد باکتریها مانند لاکتوباسیلوس و استرپتوکوک موجب افزایش سطح اسید لاکتیک می شود و موجب کاهش سریع اسیدیته کولون می شود.. این امر منجر به مرگ طبیعی باکتری های تجزیه کننده فیبر و تولید غیرمعمول گاز می شود. کولیک اغلب از این اثرات ناشی می شود و التهاب سم یا لنگش ممکن است به علت انتشار انتروتوکسین دیواره سلولی باکتریها در هنگام از بین رفتن باکتری ها به خون و جایگزینی در سم اسب رخ دهد(جوآنی و همکاران 2009، رودریگرز و همکاران 1996).

در دهه گذشته، تحقیقات نشان داده اند که سطح اسید لاکتیک کمتری در جیره های حاوی مخمر وجود دارد و pH در اسب های تغذیه شده با جیره های حاوی نشاسته با افزودن مخمر زنده افزایش می یابد. برخی مطالعات نشان دادند که تعداد مخمرهای کربوهیدراتی که باعث تولید اسید لاکتیک در مدفوع می شوند، وقتی مخمر به جیره اسب هایی که با جیره های حاوی کنسانتره بالاتغذیه می شود ،کاهش می یابد(چاگویان و همکاران 2013).

ولمین بلاک حاوی تمام ترکیبات لازم و ضروری برای سلامت و افزایش طول عمر مفید اسب هاست.

ولمین بلاک

گلبار نوید بهار به عنوان یک متخصص در زمینه افزودنیهای خوراک دام و طیور و آبزیان ؛ این محصول را به همه حرفه ای های پرورش اسبهای اصیل پیشنهاد می نماید.

 نحوه مصرف:

بلوک 22 کیلوگرم ولمین بلاک

برای 15 اسب و به مدت 14 روز

جهت دانلود کاتالوگ فارسی ولمین بلاک اینجا کلیک کنید.

نوع

ارگانیک

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ولمین بلاک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط

مسمومیت مس در گوسفند

Effect of conjugated linoleic acid supplementation during the transition

تب برفکی

مقاومت به انسولین در دوره انتقال گاوهای شیری

تب خونریزی دهنده کریمه-کنگو

معرفی کتوزیس

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن