در حال بارگذاری...

ولمین بلاک شیپ

امتیاز مشتریان

در حال بارگذاری...

 

محصول شرکت Agritech ایرلند

ولمین بلاک چیست؟

 ولمین بلاک گوسفند بلوک لیسیدنی بر پایه ملاس و روغن ماهی سالمون است و تامین کننده بخشی از انرژی و کل مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز گوسفند است.

ولمین بلاک ساخت کمپانی Agritech که از بزرگترین تولیدکنندگان و صادرکنندگان خوراک و افزودنی‌های خوراکی با 50 سال سابقه در کشور ایرلند است. این کارخانه با سرمایه گذاری در توسعه و تحقیقات به دنبال پیشرفت هر چه بیشتر محصولات خود است. این شرکت در جهت بهبود وضعیت سلامت حیوان و بطور غیر مستقیم خوراک انسان فعالیت می‌‌‌‌‌‌کند.

عدم مدیریت مراتع طبیعی، رشد سریع جمعیت انسان و نیاز روز افزون به تامین اقلام پروتئینی حیوانی در سه دهه اخیر منجر به تشدید چرا در مراتع شده است. افزایش برداشت از مرتع و کمبود منابع کامل علوفه ای برای گوسفندان منجر به ایجاد نیاز تغذیه دستی گوسفندان شده است. در این شرایط به کار گرفتن استراتژی‌های مدیریتی تغذیه ای ضروری است.

از آنجا که تولید خوراک و مخلوط کردن اقلام آن با مکمل‌های رایج در دامداری نیاز به ماشین آلات و نیروی کار دارد استفاده از این مواد مغذی را در خوراک گوسفند محدود شده است. همچنین انبار کردن مکمل های خوراکی در بلند مدت مقدار ماده موثر موجود در  آن را  کاهش می دهد. بلوک های رایج و بخصوص ولمین شیپ نیاز حیوان به مواد معدنی و ویتامینی را تامین می کند.

با توجه به مطالعات انجام شده توسط Gezahegn  و Wasihun در سال 2017 در ساسکاچوان کانادا، مصرف اختیاری بلوک‌های لیسیدنی در گوسفندانی که در مراتع طبیعی چرا می‌‌‌‌‌‌کنند مشاهده شده است. در چین گروهی از گوسفندان که در مرتع و از بلوک‌های معدنی استفاده کردند نسبت به گروه شاهد وزن گیری روزانه بیشتر و عملکرد مناسب تری داشتند.

بلوک‌های لیسیدنی مصرف کنسانتره را کاهش داده و با کاهش هزینه خوراک سوددهی گله را افزایش می‌دهد.

از آنجا که علوفه بیشترین سهم را در خوراک گوسفندان دارد و مواد علوفه ای که مورد استفاده قرار می گیرند معمولا از نظر منابع انرژی و پروتئین ضعیف هستند، تامین مواد مغذی با بلوک‌های لیسیدنی ضروری به نظر می­رسد. استفاده از بلوک‌های مواد مغذی می‌‌‌‌‌‌تواند باعث تامین مقادیری انرژی و مواد معدنی به صورت مداوم و به تدریج باشد که در اختیار میکروارگانیسم‌های شکمبه قرار می‌‌‌‌‌‌گیرد و هضم الیاف را بهینه کند. مواد مغذی ولمین شیپ  فرایند تخمیر را در شکمبه بهبود داده و قابلیت هضم اقلام خوراک را افزایش می دهد.

بلوک‌های لیسیدنی دارای مواد معدنی مختلف، منجر به اثرات مثبتی بر تولید دام دارد. در اختیار گذاشتن بلوک لیسیدنی مواد معدنی برای نشخوار کنندگان منجر به افزایش 20 درصدی قابلیت هضم مواد مغذی، افزایش مواد مغذی در اختیار حیوان و افزایش مصرف خوراک بین 25 تا 30 درصد می‌‌‌‌‌‌شود.

ولمین شیپ دارای روغن ماهی سالمون است که سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 است. امگا 3 های خوراک با تغییر نسبت امگا6 به امگا3 نقش اساسی در بهبود عملکرد تولیدمثلی دام ایفا می کنند. گونه های اصلی آن ها آلفا لینولئیک، ایکازوپنتانوئیک اسید (EPA) و دکوزاهپتانوئیک اسید (DHA) هستند که نقش اصلی را در عملکرد تولیدمثلی، دو مورد آخر ایفا می کنند. EPA و DHA تنها در روغن ماهی و بعضی دیگر از فراورده های دریایی موجودند. ولمین شیپ تنها بلوک موجود در بازار است که دارای روغن ماهی سالمون است و از این رو باروری گله با مصرف این بلوک بهبود می یابد.

در اختیار داشتن بلوک معدنی منجر به افزایش وزن بیشتر گوسفندان می شود. همچنین نشان داده شده است که تغذیه این بلوک‌ها منجر به بهبود سطح متابولیت‌های خونی از جمله میزان کلسیم و فسفر خون می‌‌‌‌‌‌شود.

در فرایند تهیه بلوک‌های لیسیدنی، رعایت موارد کیفی ضروری است. عدم اختلاط صحیح مواد با نسبت‌های بهینه می‌‌‌‌‌‌تواند منجر به شکل فیزیکی نامناسب و منجر به خرد یا غیر قابل مصرف شدن برای دام شود. بنابراین، کیفیت تولید این بلوک‌ها بسیار پراهمیت است. ولمین شیپ بر پایه ملاس بوده و مواد مغذی به طور همگنی در کل بلوک پخش شده اند (Ben Salem, 2003).

 تغذیه بره‌ها با کاه جو به همراه بلوک و فقط 125 گرم کنسانتره نسبت به گروهی که کاه جو و 500 گرم کنسانتره دریافت می‌‌‌‌‌‌کرده، 18% هزینه کمتری برای هر واحد افزایش وزن داشته است (El Hag, 2002).

نشان داده شده است که افزایش تغذیه سلنیوم در یک ماه آخر آبستنی منجر به افزایش جذب ایمیونوگلوبولین‌ها در بره‌ها شده است. به خوبی می‌‌‌‌‌‌دانیم که جذب بهینه ایمیونوگلوبولین‌ها از روده بره‌های تازه متولد شده شانس زنده مانی آن‌ها را بیشتر می‌‌‌‌‌‌کند (Boland, 2004).

ولمین بلاک شیپ

نکته قابل توجه در مورد بلوک ولمین شیپ، فرمول تخصصی آن برای گوسفند در تامین منابع مورد نیاز است. چرا که با وجود شباهت‌های بالا در تغذیه گوسفند و بز، تفاوت‌های ریز ولی پر اهمیت در تامین نیاز این دو حیوان وجود دارد. از این جمله می‌‌‌‌‌‌توان به نیاز مس اشاره کرد که با وجود نیاز بز به تامین این ماده معدنی در خوراک، آستانه ایجاد سمیت مس برای گوسفند بسیار پایین است و مقداری که از خوراک پایه تامین می‌‌‌‌‌‌شود برای تامین نیاز بدن کافی است و نباید از آن در مکمل ویتامینی معدنی افزوده شود. از این رو بلوک ولمین مخصوص گوسفند فاقد مس است.

بلوک ولمین شیپ محتوی عصاره سیر است که حشرات را از آن دور می‌‌‌‌‌‌کند و برای مدت طولانی تر کیفیت آن در آخور حفظ می‌‌‌‌‌‌شود.

ولمین بلاک شیپ

استفاده از بلوک ولمین شیپ شما را از خرید اقلام زیر کاملا بی نیاز می‌‌‌‌‌‌کند:

مکمل ویتامینی و معدنی، ملاس، اکسید منیزیم، دی کلسیم فسفات (DCP)، کربنات کلسیم، نمک، پودر چربی و مخمر.

نحوه مصرف: بلوک 22 کیلوگرمی‌‌‌‌‌‌برای 40- 50 میش بالغ  در دو هفته (60-30 گرم در روز به ازای هر راس)

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “ولمین بلاک شیپ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top
به بالای صفحه بردن